19
17

Rungtynių teisėjai: R. Sabas, V. Urniežius

Rungtynių aprašymas:
Trečiadienio vakarą įvyko itin atkaklios VKL I lygos ketvirtfinalio rungtynės tarp namuose žaidusios "BC Kolegos" ir "Fejaskalbeja.lt" komandų. Tai buvo jau trečiasis ir lemtingas šių komandų susitikimas, nulėmęs, kas keliaus į finalo ketvertą. Pirmąsias tarpusavio rungtynes 21 tašku laimėjo "Fejaskalbeja.lt", antrąsias - 29 taškais jau "BC Kolegos".
Lemiamas susitikimas prasidėjo "Fejaskalbeja.lt" spurtu 5:0. Tai buvo didžiausias visų varžybų metu turėtas svečių komandos pranašumas, kuris tuojau pat buvo panaikintas. Rezultatą išlyginę ir į priekį išsiveržę "BC Kolegos" pirmojo kėlinio pabaigoje buvo susikrovę savo didžiausią turėtą persvarą - 8 taškus (22:14). Tačiau ir šį deficitą "Fejaskalbeja.lt" netrukus panaikino, lengvai spurtavusi 5:0. Visus likusius kėlinius rezultatas tarp komandų išliko visiškai apylygis, skirtumui neperžengiant 6 taškų ribos. Tai, kokia atkakli kova vyko puikiai iliustruoja net 10 kartų pasikartojęs lygus rezultatas bei 13 kartų besikeitusi pirmaujanti komanda.
Rungtynių eigoje buvo galima tikėtis, kad jų baigtis spręsis paskutinėmis sekundėmis - būtent taip ir vyko. Likus kelioms sekundėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos K. Urbanavičius taikliu dvitaškiu išlygino rezultatą (75:75), o po "BC Kolegos" minutės pertraukėlės perėmusi kamuolį, "Fejaskalbeja.lt" dar ir turėjo galimybę išmesti paskutinį metimą ir išplėšti pergalę. Deja, iš tritaškio zonos paleistas kamuolys išsisuko iš lanko, rungtynių intriga nusikėlė į pratęsimą.
Pratęsimo metu žaidimas vyko nerezultatyviai, todėl kiekvienas taškas turėjo aukso vertę. "Fejaskalbeja.lt" net 3 pirmąsias prątesimo minutes nesugebėjo pelnyti nė taško, tačiau pilnai to neišnaudoję "BC Kolegos" krepšininkai nepabėgo toli į priekį, suikrovę 3 taškų pranašumą (78:75). Kaip paaiškėjo vėliau, šių taškų užteko, kadangi tik 2 taškus viso pratęsimo metu pelnę "Fejaskalbeja.lt" nebeatrado jėgų pasipriešinti varžovams ir kovoti dėl pergalės. Paskutinėmis sekundėmis dar labiau pabėgę "BC Kolegos" po įtemptos kovos galų gale šventė pelnytą pergalę 6 taškų skirtumu. Galutinis rungtynių rezultatas - 83:77.

"BC Kolegos" komandos treneris M. Gimbickis:
Visų pirma, didžiulis ačiū priešininkų komandos žaidėjams už kovą. Vyrai, matosi, jog atidavė visas savo jėgas. Iš tiesų fantastiška komanda - visi jauni, visi bėgantys, visi metantys. Bet dabar apie tai, kas liečia šios komandos trenerį. Po pirmųjų rungtynių jis pasakė, jog mes nemokam žaisti. Na mes gal ir nemokam žaisti, tačiau mes esame tarp keturių stipriausių komandų, o "Fejaskalbeja.lt" keliauja namučio po reguliaraus sezono. Tai manau, jog tokiais komentarais mėtytis tikrai nereikia ir treneriui tai garbės nedaro, vienos rungtynės tikrai neparodo tikro komandos lygio. O dėl šios dienos žaidimo - patys viską matėt. Donatas, aš nežinau, tas žmogus tiesiog geležinių nervų ir rankelė nedrebėjo tada, kada labiausiai to reikėjo. Apskritai, tikrai matėsi, kad vyrai dega noru. Pasitaikė keletas tokių galbūt ne visai apgalvotų sprendimų, galbūt šiek tiek per daug žaidimo po vieną. To pasekoje priešininkai mus pasivijo ir teko žaisti pratęsimą. Na bet pratęsimo metu Donato nervai buvo tikrai įspūdingi. Tikrai labai džiaugiuosi, kad mes išėjom į tą finalo ketvertą. Prieš šį sezoną nieks tuo netikėjo ir mus galbūt laikė tik stipriais vidutiniokais. Bet ačiū Dievui, mes dabar tarp keturių stipriausių, o tie, kurie moka žaisti, "Fejaskalbeja.lt", važiuoja namučio.

"Fejaskalbeja.lt" komandos treneris G. Kuliominas:
Na ką, baigėsi mums VKL sezonas. Aišku, liko dar taurė, bandysim ten toliau nueiti. Šiandien buvo tikrai ganėtinai atkaklios rungtynės. Ketvirtajame kėlinyje net turėjom paskutinį metimą, bet Kiprui nepasisekė pataikyti, kamuolys išsisuko iš lanko. Manau, pratęsimo metu mes jau nebeturėjome jėgų. Priešininkai turėjo penkias komandines baudas, turėjome veržtis, provokuoti pražangas, bet vietoj to tik mėtėm tritaškius metimus, tai buvo ryški mūsų klaida. Bet kaip ir sakiau, tikriausiai nebebuvo jau mums jėgų, Palšis vakar turėjo labai atsakingas varžybas - taip pat dėl patekimo į finalinį ketvertą, tai šiandien atėjo jau su įvairiais skausmais, turėjo tikrai mažai jėgų. Paskui ir Šyvis išsibaudavo, buvo labai sunku be jo lošti. Šiaip, manau, į tolimesnį etapą išėjo labiau to verta komanda. Jie laimėjo du kartus, mes tik vieną. Bendrai mūsų sezoną vertinu ganėtinai neblogai. Tikrai mažai pritrūko, kad būtumėm išėję į finalo ketvertą. Sveikinu varžovus su pergale ir tikiuosi, kad jie nueis kaip minimum iki finalo.

7 9 16 7 5 1 0 0 5 0 6 31 43
10 Mindaugas Pukelevičius 31:53 1/3